FAQ – GranTurismo –
×
granturismo legnica Strona główna Samochody Vouchery Oferta FAQ Kontakt

Najczęściej zadawane pytania


Kaucja ustalana jest indywidualnie z Najemcą, a jej wysokość jest zależna od wieku kierowcy oraz wynajmowanego samochodu.

Tak, są one uzależnione od wybranego czasu najmu. Naturalnie można samochodem zrobić większy przebieg. Będzie to wówczas dodatkowo płatne, zgodnie z cennikiem pozostałych usług.

W umowie zawieramy informację jaka jest kwota za przekroczenie limitu kilometrów za dany okres wynajmu. Stawki uzależnione są od wynajmowanego samochodu.

Nie, jednak prosimy pamiętać, iż są Państwo zobligowani do przestrzegania zasad w ruchu drogowym.

Tak, jedynie w określonych przypadkach, wymienionych w zakładce OFERTA.

Najemca powinien mieć ukończone 21 lat.

Tak, zachęcamy do rezerwacji naszych samochodów on-line, a w celu potwierdzenia Państwa rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 30% od całej kwoty najmu pojazdu.

Na miejscu należy zapłacić resztę kwoty gotówką. Istnieje także możliwość zapłaty przelewem przed odbiorem samochodu.

Takie prośby rozpatrujemy indywidualnie.

Tak, każdy z naszych samochodów posiada ubezpieczenie AC/OC.

Potrzebne będą czynne prawo jazdy oraz dokument tożsamości ze zdjęciem.

Niestety nie. W momencie wynajmu samochodu umowa zostaje sporządzona na kierowcę, który okresie wynajmu będzie kierował pojazdem.

Bez naszej pisemnej zgody jest to zabronione.

Tak, pobieramy 200,00 PLN za każdą rozpoczętą godzinę opóźnienia.

Jeśli wina leży po stronie Najemcy, należy ponieść koszt holowania pojazdu oraz stawkę za każdy kilometr w obie strony, zgodnie z tabelą opłat.

Minimalny stan naładowania powinien wynosić nie mniej niż 80%.

Jeśli Najemca zwróci auto elektryczne ze stanem baterii poniżej 80%, zostanie obciążony kwotą 400,00 PLN plus 2,00 PLN za każdy 1kW do wartości 80% pojemności baterii.

Tak, do każdego auta elektrycznego udostępniamy dedykowaną ładowarkę.

Należy w pierwszej kolejności niezwłocznie o tym fakcie poinformować naszą wypożyczalnię. Jeżeli było to zdarzenie drogowe, w drugi etapie należy także powiadomić także Policję. Jeżeli uszkodzenie nie było wynikiem jazdy bez uprawnień, jazdy pod wpływem alkoholu lub innych używek itp. szkodę pokrywa nasze ubezpieczenie. W przypadku wystąpienia różnicy między kosztem naprawienia szkody a kwotą wypłaconą przez ubezpieczyciela, mamy prawo zażądać rekompensaty. Ponadto zastrzegamy sobie prawo do obciążenia Najemcy kwotą do 10.000 PLN za wyłączenie samochodu z działalności zarobkowej na czas naprawienia szkody.

Tak, przewidujemy wynajem dla tego typu wydarzeń. Zachęcamy do przejrzenia zakładki OFERTA.

W sytuacji rezygnacji z wypożyczenia samochodu na więcej niż 48 godzin przed ustalonym terminem odbioru, zapewniamy Państwu zwrot 100% kwoty wpłaconej z góry. Jeżeli czas ten mieści się w okresie poniżej 48 godzin, ale nie mniej niż 24 godziny przed terminem odbioru mamy prawo zachować 30% otrzymanej kwoty poniesionej przez Państwa płatności. Odwołanie rezerwacji poniżej okresu 24h upoważnia firmę GRANTURISMO do zachowania pełnej kwoty najmu.

Tak, w takim przypadku pobieramy opłatę zawartą w tabeli opłat.

Tak, jednak za usługę tankowania pobieramy dodatkową opłatę 200,00 PLN oraz 6,00 PLN za każdy brakujący litr paliwa.

Zapraszamy po odbiór samochodu z placu siedziby naszej firmy GRANTURISMO. Naturalnie istnieje możliwość podstawienia samochodu pod wskazany adres. W tym celu prosimy o kontakt przed wypożyczeniem w celu ustalenia miejsca i kosztów związanych z tą usługą.

Samochód należy zawsze zwrócić do siedziby firmy GRANTURISMO, chyba, iż ustalony został indywidualny odbiór ze wskazanego miejsca przez Najemcę.